Balicí papír – ten se používal jako výplňový materiál do krabic dříve, než došlo k masivnímu rozvoji výroby plastů. Dnes je možné jej využít pro některé účely velmi efektivně, a pokud dáváte přednost přírodním materiálům, je to stále dobrá volba. Vyhýbejte se však tiskovinám, všem časopisům a novinovému papíru, tiskařská barva nebere ohled na vaše zdraví a stejně tak i na předměty, které může obarvit a znehodnotit. Balicí papír bez potisku je obvykle recykláž a můžete jej také odložit do kontejneru pro sběr papíru.

krabice na stěhování

Bublinková fólie – univerzální, praktický, lehký, levný, nezapáchající, netoxický, snadno dostupný – tak by se dal charakterizovat jeden z nejúžasnějších objevů moderní doby. V jeho výjimečnosti je srovnatelný např. se suchým zipem. S bublinkovou fólií můžete podnikat své smělé plány, balit do ní i sklo a porcelán při stěhování, balit nábytek, elektroniku, domácí spotřebiče, můžete ji využít při odesílání balíků poštou, poslouží majitelům e-shopů při posílání zboží, můžete s ní zabezpečit místnost při malování, poslouží při kempování jako měkká podložka, hodí se i při práci na tvrdé podlaze.

bublinková fólie

Od bublinek k polystyrenu – tam, kde byste spotřebovali příliš mnoho fólie s bublinkami, je vhodné využít polystyrenových výplňových tělísek. Mají podobu malých křidélek a říká se jim Flo-pak. Tímto způsobem můžete bezpečně zabalit do krabic i křehké sklo, plast, porcelán i keramiku. Pro vyplnění většího prostoru v krabicích jsou vhodné nafukovací polyetylenové polštářky, které zabalené věci perfektně fixují.

Střižený karton – když recyklovaný papírový karton projde střižnými nástroji, vznikne jakási pružná tahací harmonika. Ta je skvělou volbou pro zafixování předmětů, pro něž je důležité, aby se v krabici volně nepohybovaly. Kartonovou střiž dnes běžně využívají internetové prodejny pro balení odesílaného zboží.