• Světlo
  Že pořizovat puberťákovi do pokoje nové světlo je nuda? To záleží na tom, co vyberete. Například pokud má váš teenager koníčka, který vyžaduje dobré světlo, jako je kreslení nebo modelářství, tak dobrá, silná lampa rozhodně potěší. Modeláři vyberte i takovou, co má na sobě lupu. Pokud se slečna ráda krášlí, vyberte jí zrcadlo s osvětleným rámem, díky kterému už nikdy neodejde z domu s nerozetřeným make-upem. Na Instagramu jsou v poslední době také oblíbená malá světélka, která vytvoří jemné, rozptýlené světlo.

umělý ananas.jpg

 • Plakáty, obrázky
  Tohle bude vyžadovat trochu předchozí konzultace obhledně toho, co váš potomek rád nebo nerad. Plakát s oblíbeným filmem nebo kapelou je ale skvělým dárkem. Vybírat se dá na internetu, ale třeba i na koncertě (pokud vás tedy vaše dítě bude ochotné vzít s sebou). Pokud chcete být doopravdy za super rodiče, zkuste sehnat podepsaný kousek. Za to vám váš puberťák utrhne ruce.

rostlinka v žárovce.jpg

 • Elektronika
  S tímhle vedle prostě nešlápnete. Elektronické hračky všeho druhu udělají radost dětem i dospělým. Velmi populární jsou třeba reproduktory, které se přes Bluetooth dají připojit k telefonu nebo k laptopu. Jestli je vaše dítě filmový fanoušek, můžete mu také zkusit udělat radost promítačkou nebo, jestli na to máte, velkoplošnou obrazovku. Máte doma nadějného hudebníka? Elektronické bubny jsou výborným dárkem pro dítě i pro vás, ušetříte si uši i milé rozhovory s vašimi sousedy.

barevný ananas.jpg

 • Drobné doplňky
  V zásadě máte na výběr: ananas, jednorožec, kaktus nebo plameňáka v jakékoli podobě. Objevují se na oblečení, ale i třeba jako drobné sošky, vtipné obrázky, závěsy nebo, v případě kaktusů, i živé objekty. Chybu neuděláte ani s takzvaným lightboxem, tedy svítící kostkou, na kterou se dají z písmen skládat nápisy. Jen tedy neručíme za to, jaký vzkaz vám vaše dítě pošle.