Alarmující nárůst obezity u dětí a dalších civilizačních chorob je způsoben především díky eliminaci pohybu. Děti tráví nezbytný čas sezením ve školních lavicích a poté doma věnují veškerý volný čas trávením u počítače, tabletu či sledováním televize. A takřka žádný pohyb. Efektivní je dětská trampolína, která má mnoho výhod.
židle u trampolíny.jpg
Účinný zábavný nástroj

Pozitivní je, že zábava v podobě skákání děti opravdu baví a neomrzí je po krátkém čase. Prioritou je, že děti jsou tak venku na čerstvém vzduchu a mají tělesný pohyb. Skákání je velmi zdravou fyzickou aktivitou. Neodchází k zátěži kloubů, jako je tomu například u běhu. Jedná se o velmi efektivní kondiční cvičení, které má pozitivní vliv na fyzickou i psychickou stránku dítěte.

Aktivní skákání na trampolíně napomáhá k urychlení vývoje motorických dovedností, koordinaci i k potřebné rovnováze dítěte. Tím dochází k celkovému posílení organismu a zároveň i ke zvýšení sebejistoty jedince.

Věřte, že kvalitní dětská trampolína dokáže udělat mnohem více užitku. Je skvělou zábavou, ale také pomáhá k lepší koncentraci. Děti se pak lépe soustředí na učení a udržení pozornosti ve škole. Především se jedná o jednoduchou a zároveň velmi efektivní sportovní pomůcku pro udržení fyzické kondice a formování těla. Při skákání dochází k rozvíjení všech skupin svalů i vestibulárního systému, koordinaci, vytrvalosti a rovněž napomáhá k hubnutí. Jsou posíleny svaly, o kterých ani jedinec neví, že je má a to bez jakékoli zátěže kloubů.
síť na trampolíně.jpg
Jako každý pohyb i skákání má pozitivní vliv na srdce a krevní oběh, dochází k lepšímu prokrvení, ke snížení cholesterolu a krevního tlaku. Je podporován lymfatický systém, zvyšuje se hustota kostí, dochází ke zlepšení činnosti dýchacího ústrojí, zlepšení trávení i vylučování. A rovněž skákáním eliminujete stres a jakékoliv napětí. Pohyb má kladný efekt na dobrou náladu a zahání potenciální splín či smutek.