Jak všichni víme, výběr domácích mazlíčků je široký. Ano takřka všude se uvádí, že nejoblíbenější je pejsek a kočička.  Avšak pokud nemáme zahrádku nebo z časových důvodů nechceme chodit pejska venčit a mňoukající kočička také není naším snem, pak jsou přece i jiná řešení. Máme na mysli konkrétně zakrslé králíčky. Ty jsou speciálně vyšlechtěné proti klasickým chovným domácím králíkům tak, že jejich hmotnost bývá skutečně nízká a jsou opravdu malincí i v dospělosti. Tito chlupáčci se chovají pouze v domácnosti, tedy v bytě a hlavně v teple. Pravidelné čištění klece není náročné, každopádně je velmi důležité. Průměrný věk se uvádí zhruba kolem 8 – 10 let.
králíček v kleci 
Základ
Pokud se tedy pro takového mazlíčka rozhodneme, potom je vhodné před pořízením sehnat to nejdůležitější. Vše potom budeme mít lehce připravené a koupeného králíčka jednoduše zabydlíme. Poradíme co pořídit do samotného začátku:
·         větší prostornou klec
·         napáječku nebo misku na vodu
·         misku na směs
·         jesličky na seno
·         domeček
·         podestýlku
·         granule a seno s případnými bylinkami
 holčička s králíčkem
Co je dobré vědět
·         O zakrslých králících se říká, že špatně slyší, což je opravdu nesmysl. Slyší dokonce i na zvuk, který si lehce zapamatuje. Což může být i určité jméno, které páníček neustále opakuje. Nebo například pravidelné krmení. I to šustivé seno není špatně zapamatovatelným zvukem.
·         Náš chlupáček navíc nemusí být stále v uzavřené kleci. Může samozřejmě běhat volně po bytě, ale pozor na určitá nebezpečí. Nejen elektrické kabely můžou způsobit vážná zranění.
·         Na trhu jsou k dostání kšíry s vodítkem i na tyto mazlíky. S tímto kompletem se dá vyrazit i na netradiční procházku kamkoliv. Pokud se v budoucnosti rozhodneme pořídit „kšíry“, pak je nutné dbát hlavně na to, aby nedošlo k nachlazení. I taková sebemenší rýma může stát našeho králíčka život. A bohužel tyto problémy jsou velmi časté.