Téměr na každého jedince jsou kladeny v dnešní době stále větší nároky, kterým musí vyhovět. Tato skutečnost způsobuje, že stále více lidí se potýká s přemírou chronického stresu, který má na naše fyzické i psychické zdraví naprosto devastující účinky. Spoustu lidí má každý večer potíže s usnutím, problémy s koncentrací a neustále je sužuje špatná nálada. Na tyto a mnoho dalších potíží je skvělým řešení jóga!

Jóga má celkově blahodárně účinky na lidský organismus. Prostřednictvím tohoto cvičení můžete vyřešit své problémy s bolesti zad či hlavy. Navíc díky józe se stanete daleko pružnější a obratnější. Některé jógové pozice mohou rovněž účinně pomoci při obtížemi s trávením či odvodněním.

Co budete potřebovat?

Na úvod je nutné říci, že jógu můžete cvičit téměr kdekoli a kdykoli. Některým lidem vyhovují lekce brzy ráno. Některé jógové pozice je však vhodné zařadit i večer před spaním, neboť blahodárně působí na celkové uvolnění organismu a relaxaci.

Na lekci jógy je vhodná protiskluzová podložka na cvičení, která vám umožní provádět všechny cviky technicky správně, tak abyste si neublížili. Dále je nutné mít pohodlně oblečení, jež vás nebude nikde tlačit. Zvláště pokud jste začátečníci, je vhodné pořídit si takzvaný jógový blok, který vám bude sloužit jako podpora v jednotlivých pozicích. Někteří lidé preferují cvičení na boso, jiní v ponožkách. Na trhu jsou dnes k dostání rovněž speciální ponožky na jógu, které jsou protiskluzové, tím pádem pro vás cvičení bude daleko příjemnější a pohodlnější.

cvičení jógy

Je nutné ihned chodit na lekce?

Spoustu lidí se skupinových lekcí obává. Avšak vyškolený lektor, který lekce vede, vám může v začátcích pomoci se správným provedením každé ásany, tak abyste již od počátku vaší jógové praxe prováděli každou pozici technicky dobře a zapojovali ty správné svalové skupiny.

jógová pozice

Nicméně v dnešní době je na internetu k dispozici velké množství videí, kde je velmi precizně vysvětleno správné provedení každé pozice, včetně správného dýchání, jež je při tomto druhu cvičení velmi důležité. Tím pádem je možné zacvičit si lekci jógy rovněž v pohodlí vašeho domova.