Také se vám stalo nebo stává, že vás někdo osloví s prosbou, anebo vy někoho oslovíte kvůli nějaké zakázce, výpomoci či jiné práci, k níž nakonec nedojde, protože vy nebo někdo jiný nemáte čas? Nedostatek času je v dnešní době poměrně častým jevem, mnoho lidí je pracovně zaneprázdněno a mají tolik povinností, že je sotva stíhají plnit. Hektický způsob života ovšem směřuje k nebezpečnému chronickému stresu a každý rozumný lékař vám poradí, abyste zatáhli za pomyslnou ruční brzdu a své životní tempo zpomalili. Zrychlený životní styl také může nabádat k tomu, objednávat si při stěhování bytů v Praze stěhováky na poslední chvíli. Řeknete si: „To v pohodě stíhám, dnes (v úterý) zavolám stěhováky, objednám stěhování v Praze 1 na sobotu, v neděli vybalím věci z krabic a v pondělí už můžu nastoupit do zaměstnání.
Teoreticky by to vyjít mohlo, ale také nemuselo. Za prvé na vás stěhováci nemusí mít čas, neboť mají své zakázky objednané již třeba tři týdny až měsíc předem. A za druhé zabalit věci, přestěhovat je a vybalit je během dvou až tří dnů – to si koledujete o další malér. Chronický stres se může projevit mnoha způsoby – infarktem myokardu, mozkovou mrtvicí a také tetanickým syndromem, depresemi a úzkostmi z vyčerpání magnézia v organismu.
Nebuďte pošetilí a nesnažte se všechno stihnout nejlépe hned a klást na sebe hromady povinností, které vás mohou nakonec zavalit, až vás odveze záchranka do špitálu, buďte v tomto směru prozíraví a plánujte dopředu s velkým časovým odstupem. Balte věci pomalu, bez spěchu, a pokud začnete s přípravami na stěhování pět až šest týdnů předem, tímto aktem můžete jen získat, nikoli něco ztratit. Dopřejte si dostatek času a vyhněte se současnému hektickému trendu, zdraví máte jenom jedno a ne vždy se lékařům podaří dát vás dohromady tak, jako by se vlastně nic nedělo.