V dnešní době stačí přijít ke kohoutku, kdy s ním otočíme a okamžitě teče pitná voda. Někdy ale může přijít havárie, která se díky instalatérovi vyřeší.

Vedení vody v domácnosti

Pitná voda

Pokud se podíváme na dnešní nemovitosti, tak pro trvalé bydlení má téměř každá přístupnou pitnou vodu po celé nemovitosti, protože voda je pro život naprostý základ a nikdo se bez ní neobejde. Vzhledem k tomu, že ve většině i menších vesnic je naveden vodovod máme vodu k dispozici neustále a v dobré kvalitě. Aby se k nám dostala až do jednotlivých vodovodních baterií a podobně, tak musím mít v dané nemovitosti funkční rozvody.

vodovodní uzávěr

Jedná se tedy o kompletní síť potrubí, které vede všude možně, kdy se využívá prostoru pod podlahou a následně se vede skrz zdi. U starších domů už nám nemusí vyhovovat, a proto bude zapotřebí udělat komplet rekonstrukci těchto rozvodů. Dobře si ji promyslete, protože přeci jen je to velká investice, a hlavně do budoucna. Neobejde se bez vážnějších stavebních prací, a proto je nutné počítat s tím, že to bude práce na delší dobu a neobejde se bez šikovného instalatéra, který vše správně zapojí.

Únik vody

Běžně se stává, že třeba v domácnosti bude na jedné stěně mokrý flek, což rozhodně není nic příjemného, protože ten poškozuje zdivo a kvůli němu se také tvoří plísně. Rozhodně zakročte co nejdříve a zjistěte, kde se voda bere. Bohužel často se zjistí, že tímto místem vede potrubí, takže příčina je jasná, protože voda se nemá kde jinde brát k zamezení ještě zvyšování škod se takové místo musí hned opravit.

pitná voda

Mokrá oblast je většinou velká, protože prosakuje všude do okolí a škodí statice domu. Dříve se proto muselo celé místo vybourat a najít místo pražského potrubí, což si vyžadovalo velký stavební zásah a finanční rozpočet. Nyní jsme už na mnohem lepší úrovni, protože se využívá moderních technologií, které pracují například za pomocí plynů, díky kterým přesně zjistíme místo, kde je potrubí prasklé. Následně tedy stačí vybourat jen malý prostor, díky kterému se zajistí oprava. Výhody jsou proto nesporné, a proto vyhledávání úniku vody Kanalizace-instalateri je vhodné pro každý problém tohoto typu.