Odhaduje se, že až 50 % mužů ve věku 40 až 80 let má problémy s erekcí. Pokud patříte mezi ně, rozhodně tedy nejste sami. Ale s případem, kdy vaše erekce nebude fungovat tak, jak by měla, se alespoň jednou za život pravděpodobně setká každý z vás.

Co znamená erektilní dysfunkce?

Jedná se o stav, kdy muž nemůže dosáhnout erekce, nebo ji nedokáže udržet tak dlouho, aby byl schopen mít sex. To vše může být zaviněno nejrůznějšími faktory. Zdravotními obtížemi, psychickou nepohodou nebo nezdravým životním stylem.

sex

Jak můžu dosáhnout lepší erekce?

Pokud vás trápí problémy s vaší erekcí, existuje spousta opatření, která vám mohou pomoci tento stav zlepšit. Podívejme se na některé z nich.

Omezení alkoholu

Alkohol, zejména, pokud ho přijímáme pravidelně, může podporovat stavy erektilní dysfunkce. Pokud alkohol užíváte každodenně, může se stát, že neschopnost dosáhnout erekce bude přetrvávat. Pomozte tedy své erekci tím, že omezíte nebo úplně vyloučíte alkohol.

Zdravá výživa

Konzumace velkého množství zdravých potravin může taktéž napomoci vaší erekci. Nadváha a obezita mají na váš pohlavní život velký vliv. Přibírání hmotnosti vás může připravit o sebevědomí, ale také může mít dopad na váš cévní systém, a tím pádem i na erekci.

salát

Kouření

Podle studií jsou muži, kteří kouří, o dost více náchylnější k tomu, že budou trpět erektilní dysfunkcí. Kouření vám ničí stěny cév, a právě cévy v penisu stojí za tím, že jste schopní vaší erekce. Pro zdravou erekci tedy přestaňte kouřit.

Snižte stres ve svém životě

Působení stresu ničí vaše tělo nejen po psychické, ale i po fyzické stránce. Může negativně ovlivnit vaši erekci. Pomůže vám, pokud se naučíte různé techniky na zvládání prožívaného stresu.

Pro léčbu erektilní dysfunkce vám může pomoci změna životního stylu, ale také léky, jako je viagra, sildenafil nebo kamagra.