Neustálá kontrola sociálních sítí

Sociální sítě mohou být prospěšné i škodlivé. Záleží na tom, jak je používáme a využíváme. Přichytáváte se, že v každé volné chvilce saháte automaticky po mobilu a kontrolujete, co kdo přidal nového? Tak pozor. V první řadě vám to může škodit v tom, že se na vás valí negativní zprávy. V druhé řadě není dobré, pokud se porovnáváte s ostatními. A nesmíme opomenout, že je to neskutečný žrout času.

Tip: omezte čas na sociálních sítích. Povolte si například hodinu denně a tu nepřekračujte!

alkohol

Nepravidelnost ve stravování (vynechávání jídel či nejedení)

Máte toho moc. Ráno přilítnete do práce a protože nestíháte odevzdat projekt, pracujete i přes obědovou pauzu. Po příchodu domů pak najednou zjistíte, že jste měla k obědu dvě kávy. Ale palivo doplňovat musíte, aby tělo i mozek správně fungovaly.

Tip: je-li vynechávání jídel váš častý problém, chystejte si do práce krabičky už den předem. A doma mějte po ruce rychlé svačinky jako je například jablko, kefír či celozrnné sušenky

Uzavírání se do sebe

Jste smutná, nervózní a tak ani nemáte náladu na sdružování s ostatními. Co na tom, že jste odmítla už třetí pozvání na kávu od vaší nejlepší kamarádky. Chvilková samota někdy pomůže, ale ta dlouhodobá už zavání nezdravým uzavíráním se do sebe. Začnete se propadat do svých pocitů a problému a tím, že je nebudete s nikým konzultovat mohou narůst do obřích rozměrů. Okolí vám poskytne názor s odstupem, nadhledem a odvede pozornost od malicherností.

Tip: ještě dnes zavolejte své parťačce a domluvte si procházku na tu dobrou točenou zmrzlinu

mobil

Nadmíra alkoholu

Alkohol je zrádný. V prvním okamžiku vám náladu sice zlepší, ale jakmile začne vyprchávat mohou se dostavit až úzkostné stavy. Je-li to váš případ uděláte nejlépe, pokud vyhlásíte úplnou abstinenci.

Tip: alkohol nahraďte zeleným čajem

Přemýšlení nad tím „co by, kdyby“

Je to zbytečné, protože „kdyby“ není a nebude. Čas vrátit nejde a vy se tím jen zbytečně trápíte. Minulost berte jako lekci a poučení do budoucna. A i když jsou ty lekce někdy sakra kruté, soustřeďte se jen na přítomný okamžik.