Mít střechu nad hlavou je jedním ze základních požadavků každého člověka, alespoň v našich podmínkách. A není divu, chrání nás to před vlivy počasí, jako je déšť, sníh či zima, a zároveň si zde můžeme v bezpečí a pohodlí odpočinout. To vše má samozřejmě velký vliv na naše zdraví.

Problém v současné době je ten, že ceny nemovitostí značně stoupají. Drží se na takové výši, že si je prakticky nikdo nemůže dovolit. A to platí i o cenách hypoték. Díky tomu na ně také má nárok mnohem menší počet lidí, neboť kritéria pro schválení žádosti jsou nyní přísnější, zvláště co se týče finančního zajištění. Jednoduše řečeno, musíte mít vyšší měsíční příjem, aby vám byla přiznána.

klíč od nového domu

Není tedy divu, že lidé hledají jiné typy, u kterých jsou nároky na schválení nižší, jako je například americká hypotéka. Zde se totiž nekontroluje váš příjem, místo toho ručíte za to, že budete splácet, danou nemovitostí. A to může být dvousečná zbraň. Jistě, dosáhnete na ni mnohem snadněji, ale také můžete o onen dům či byt velmi snadno přijít.

I tak se však stává stále populárnější. Avšak i zde, podobně jako u jiných typů, se platí úroky a nejrůznější poplatky. Je to jen pochopitelné, koneckonců i ona firma na tom chce vydělat. Zato klienti chtějí platit co nejméně. Proto hledají, která je nejlevnější americká hypotéka. To však není tak snadné zjistit.

\'nápis

Samozřejmě tím prvním, na co se většina z nás dívá, je výše úroků a RPSN. A je pravdou, že tyto údaje nám toho prozradí poměrně dost. Avšak zdaleka ne vše, a firmy jsou si toho dobře vědomy. Proto dávají například poměrně nízký úrok, avšak na druhou stranu mají podstatně vyšší nejrůznější poplatky, takže v konečném důsledku může klient dokonce zaplatit víc.

Proto je dobré předtím, než se pro nějakou rozhodneme, si sepsat veškeré částky, které budeme platit, a ujistit se, že je to skutečně v našich možnostech. Pokud bychom to totiž neudělali, následky by nemusely být zrovna pěkné.