Nábytek plní především funkci praktickou, nepořizujeme si jej pouze pro ozdobu, ale přece jen lze o skříních na míru říci, že jsou velmi elegantní, a že jsou tak trochu nadčasové. Ta nadčasovost spočívá v docela prostém triku – uzavřít prostor do souvislého seskupení posuvných dveří, případně kombinovaných se zrcadly nebo vyzdobených fototapetou. Skříně na míru nám dávají širší možnosti estetických řešení, která bychom si s běžným nábytkem nemohli dovolit. Je to tím, že vestavba míří od podlahy ke stropu v jedné linii, což působí velmi čistě, v jednoduché perspektivě, nevtíravě a přirozeně.

skříně v bytě

Něco pro kreativní jedince

Když si pořídíte skříň z obchodu s nábytkem, jste omezeni samotným tvůrcem a je to vždy otázka kompromisu, zda ladí s vaším záměrem, anebo ne. Obvykle se však výrobce neshoduje s většinou zákazníků a tak buď řešíme uspořádání věcí uvnitř, aby nám to alespoň trochu vyhovovalo, anebo to dopadne tak, že bereme do ruky vrtačku, pilu a rozmístíme fochy uvnitř, jak chceme my.

moderní kuchyně

U skříní na míru je to jinak, tam se výrobce přizpůsobí našemu vnímání a jasné představě, jak by to asi uvnitř mělo vypadat. Zároveň se řeší design, tedy barva samotného skeletu, vnitřních desek a posuvných dveří.

Posuvné dveře jsou kapitolou sama pro sebe, je to vlastně ten hlavní tahoun, který výrazně konkuruje křídlovým dveřím běžných skříní, a s nímž slaví tyto výrobky úspěch po celém světě. S posuvnými dveřmi nejsou žádné problémy, nemusí se každou chvíli dotahovat žádné panty, ani seřizovat zavírání tam, kde dveře o sebe dřou a nedají se zavřít.

A když už jsme se zmínili o barvách a dekoru dveří, těch je v laminu skutečně mnoho, ale někteří lidé zapomínají na to, že tmavá barva místnosti opticky zužuje, a nechávají se unést krásnou představou o vzhledu, přitom zanedbávají to základní – čím světlejší odstín, tím více světla doma budete mít.