Odrůda vína Carménère pochází z Francie z regionu Médoc. V 19. století však z důvodu napadení révokazem z Evropy prakticky vymizela. Ve 20. století se však objevila v Chile. Réva byla vysázena v údolí okolo Santiaga. Dříve si pěstitelé této odrůdy mysleli, že se jedná o Merlot, kvůli velké podobnosti. V roce 1994 však bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Carménère a tak byla oficiálně uznána až v roce 1998. Stejný omyl se stal i v Itálii, kde se v současnosti pěstuje v severovýchodních oblastech. Vinaři se domnívali, že pěstují Cabernet Franc. Nakonec ale díky odlišnosti hroznů v barvě a chuti zjistili, že se jedná o odrůdu Carménère. Odrůda je jedna z nejstarších modrých odrůd v Evropě. Název se odvodil z francouzského Carmin – karmínově červená barva. Můžeme ji ale najít i pod názvem Grande Vidure. Dnes se nejvíce pěstuje v Chile v Jižní Americe zhruba na ploše 8000 hektarů. Tato země vyrábí většinu vín z odrůdy Carménère a zkouší s ní experimentovat, například kupáží s jinými odrůdami.

Vinice v Chile

Díky dlouhému vegetačnímu období se v hroznech naplno projevují vlastnosti této odrůdy. Vína jsou tmavě fialovo červené barvy, voní po bobulovitém ovoci a mají hladkou, sametovou chuť. V chuti vína můžeme cítit třešně a ostružiny, kouřové a zemité tóny. Občas lze cítit i hořká čokoláda a tabák.

Odrůda Carménere

Carménère Iwc-club se výborně hodí k červeným masům a chilskému jídlu s kukuřicí. Skvěle se kombinuje i s indickými a mexickými pokrmy. Touto odrůdou uděláte radost všem milovníkům kvalitního červeného vína i těm, kteří chtějí ochutnat něco nového. Díky malé výnosnosti z hroznů této odrůdy jsou láhve s tímto vínem opravdovými skvosty.

V International Wine Club objevíte výborné Carménè oceněné několika cenami nebo Carménère v cuvée s odrůdou Merlot, Cabernet Sauvignon a Shiraz. Všechna vína jsou vybraná s pečivostí přímo pro Vás.