Hledáte už oblečení na jaro? Přemýšlíte, co za nový kousek oblečení si pořídit aby vám slušel a zároveň byl velmi praktický a hodil se k dalšímu oblečení, co už máte doma? Pak je dobrou volbou zvolit dámský kardigan. Jde o velmi praktický a vkusný kousek oblečení, který se hodí do vašeho šatníku. Vyrábí se z různých materiálů. Můžete si ho pořídit i do chladného podzimního či zimního počasí anebo do teplejších letních dní, kdy vám stačí jen kardigan přehodit a zahřát, když se ochladí.

kardigan s kapucí

Kardigan se hodí na mnoho příležitostí. Záleží podle materiálu a vzoru, který si zvolíte. Uvidíte, že po vyzkoušení si pořídíte více takových. A co je další jeho výhodou? Skvěle schová nedostatky. Zakryje stehna, bříško i boky. Dámský Kardigan ženy využijí i v těhotenství a mnoho žen ho využívá i při nošení dětí v nosítku či šátku. Je třeba si jen dát pozor na velké kapsy v oblastech boků a to z toho důvodu, aby zbytečně nerozšiřovaly postavu.

dlouhý kardigan

Můžete si vybrat z mnoho barev, ale také vzorů. Některý kardigan má kapuci a je sportovnější, jiný je zas naopak více ležérní, nenápadný a elegantní. Některé jsou neutrální a unosíte je na většinu činností. Kardigany se šijí i ve více velikostech. Vysoké ženy si mohou dovolit pořídit si opravdu dlouhý kardigan až pod kolena. Menší ženy by měly zvolit naopak trochu kratší, aby je zbytečně ještě nezmenšoval. Kardigany se nejvíce nosí k úzkým kalhotám a legínám, ale také k pouzdrovým sukním, což se hodí na společenské akce. Ke kardiganu v takových případech můžete vzít i košili a límeček přehodit přes něho. Můžete si ho vzít, ale i kraťasům. Kardigan, čili prodloužený svetr, opravdu sluší každé postavě. Pokud jste ho ještě nevyzkoušeli, pak neváhejte a rozhodně ho na letošní jarní sezónu vyzkoušejte. Uvidíte, že si tento univerzální kousek oblečení, který se dá nosit téměř ke všemu, velmi oblíbíte.