Není pochyb o tom, že YouTube je jednou z nejpopulárnějších internetových stránek. Slouží především k přehrávání videí, která tam uživatelé nahrají. Nenabízí však možnost jejich stáhnutí, což mnohým lidem poněkud vadí. Jakékoliv z videí může být kdykoliv smazáno, takže pokud chceme mít jistotu, že jej budeme skutečně mít uchováno, nic jiného než stahování nám nezbývá.

logo YouTube

Není tedy divu, že vzniklo mnoho programů, ať už online nebo těch klasických, které nám dávají možnost jak stáhnout YouTube video. Díky nim se tak nemusíme bát, že právě to naše oblíbené ze sítě zmizí.

Je tedy pochopitelné, že jsou velmi často využívány. Přesto se mnozí ptají, jak je tomu s legalitou takového postupu. Přeci jen, autorská práva se začínají brát čím dál vážněji a jejich porušování je poměrně tvrdě postihováno, a to nejen v naší republice. Rozhodně tedy není na škodu informovat se, zda můžeme tuto možnost využít.

webová stránka YouTube

Samotný web YouTube i autoři videa nás od něčeho takového odrazují. Mají k tomu však poněkud jiné důvody, než je zákon. Jde tu především o peníze. Jak server samotný tak i autoři videa mají totiž dostanou za každé zhlédnutí určitou částku. A pokud lidé budou mít video stažené ve svém počítači a budou se na něj dívat zde, pak to autorům nic nepřinese.

Co ale skutečně říká zákon? Ten hovoří poměrně jasně. Můžeme si jej stáhnout, pokud jej použijeme pouze pro vlastní potřebu. To znamená, že nemůžeme pořádat veřejná promítání, natož za ně vybírat peníze. Ovšem s tím, abychom jej měli uložené v počítači a zde se na něj podívali, problém není.

Přesto je však dobré onoho autora podporovat, především pak právě tím, že se na jeho videa budete dívat právě na daném serveru. Tím mu nejen přispějete, ale zároveň mu dáte i najevo, že se vám jeho tvorba líbí. A to vše jej s největší pravděpodobností bude motivovat do další práce, což je rozhodně něco, co chcete.