Venku se pomalu probouzí léto a s ním přicházejí i extrémně vysoké teploty, které nás někdy dokážou opravdu potrápit. Je důležité se jim ale umět postavit a účinně bojovat před úžehem nebo úpalem, kteří dokážou překazit nejedno letní dobrodružství nebo dovolenou. Jaké jsou tipy na to, jak přežít horké letní dny? Přečtěte si pár užitečných rad, které by si měl vzít k srdci každý člověk, který rád tráví své prázdninové dny na sluníčku:

schody do bazénu

  • Dodržujte pitný režim. V létě se potíme podstatně ve větší míře než je tomu v průběhu roku a tak je opravdu velmi důležité ty tekutiny opět doplnit našemu tělu, aby mělo z čeho brát při přirozeném chlazení organismu.
  • Jezte lehká jídla a hodně ovoce. Většina lidí nemá ani pomyšlení na nějaké tučné a těžké jídlo, když venku panují teploty jak na poušti. Tomu se samozřejmě nemůžeme vůbec divit. Je dobré dopřát tělu nějaké to osvěžení, proto jezte hodně ovoce, které obsahuje vodu. Nejlepší do horkých dnů je meloun nebo ananas, kteří dokážou příjemně osvěžit a navíc jsou velmi prospěšné pro náš metabolismus. Dokáží ho dobře nastartovat a naše tělo pak spaluje mnohem víc v průběhu celého dne.

meloun před bazénem

  • Kupte si bazén. V tomto vedru je opravdu nejlepší rozhodnutí se vydat někam k vodě, ale proč si nepořídit vodu až k vám na zahradu? Bazény jsou dnes velmi cenově dostupné pro všechny. Nezapomeňte však i na příslušenství jako schůdky do bazénuChlorito nebo plovák, do kterého umístíte tabletu pro chemické očištění vody, které byste rozhodně neměli podceňovat.
  • Vyvarujte se pobytu na slunci během poledne. V tu dobu má slunce největší intenzitu a mohlo by vám tedy přivodit nepříjemné zdravotní problémy. Pozor, delší pobývání na přímém slunečním světle může vést až k rakovině kůže.
  • Vždy se mazejte opalovacími krémy s dostatečným ochranným faktorem před UV zářením. Toto opravdu nepodceňujte a mějte vždy nějaký ten krém po ruce, protože nevíte, kde se kdy zaseknete a spálená záda nejsou opravdu nic příjemného.

Nezařazené