Přišel ten správný čas, vyměnit své staré auto, které už Vám přináší více starostí, než radosti, za auto nové. Tedy jiné. Máte v úmyslu koupit si automobil úplně nový, s plnou zárukou, auto, které ještě není zajeté, nebo máte v úmyslu navštívit některý z autobazarů a vybrat si nové auto tam? Je ještě jedna možnost, v prodejnách, kde vystavují nová auta na prodej, následně vystavené auta prodávají za sníženou cenu, jen proto, že m od sluníčka zesvětlanou barvu. Ale obvykle to je auto, se kterým nikdo nejezdil, bylo vystavené někde v hale, tudíž na něho nepršelo ani nesněžilo, pouze může mít poškrábaný lak od zvědavých zájemců, kteří ho svou neopatrností škrábli.
ford mustang
Takové auto je zcela nové, se zárukou a vším, co k tomu patří, jen jeho cena je o něco nižší. Může se jevit jako výhodná koupě, když chceme úplně nové, neojeté auto, ale nechceme za něho dávat celou jeho původní cenu. Můžeme na tom značně ušetřit.
Potom tu je také možnost koupit si auto ojeté z autobazaru, tam se obvykle kvalita a stav automobilu projevují především na ceně. Je nutné být ostražitý na vytékající kapaliny z auta, zvuk motoru, stav tlumičů a náprav… Záruka je u takového bazarového automobilu obvykle kratší, než u zcela nových vozů, nikdy nevíte, kdo s autem jezdil před Vámi a jak s ním zacházel, jak o něho pečoval a servisoval ho. Ale s opatrností a rozumem, nejlépe i vlastním mechanikem, který auto zkontroluje, může být ojeté auto velmi dobrou koupí, která nás bude ještě dlouho těšit a při vhodné péči nám bude auto ještě dlouhé roky sloužit. Při příliš zbrklém a neuváženém nákupu nám ovšem daný nový vůz může přinášet jen trable, mnoho investic do opravy a mnoho trápení se svou poruchovostí. To jistě nikdo nechceme.
kabriolet mazda mx5
Jakému druhu koupě dáváte přednost Vy? Kupujete si raději zcela nový vůz, nebo kvalitní, ale ojetý vůz?