Solární plachta na bazén je výhodnou investicí do zkvalitnění koupání ve vaší zahradní nádrži. Díky tomu, že zaplatíte o něco málo více korun, než kdybyste si pořídili jen obyčejnou krycí plachtu na bazén, získáte hned dvě užitečné věci najednou. Za prvé vám bude solární krycí plachta sloužit stejně dobře jako v případě, kdy byste si pořídili běžnou krycí plachtu.
nohy ve vodě.jpg
Tato plachta tak bude chránit vodu ve vaší nádrži před znečištěním zvenčí, a čím svědomitěji budete bazén zakrývat, tím déle vydrží vaše voda čistá. A za druhé, díky solární plachtě bude mít vaše bazénová voda vždy o několik stupňů více než v případě, kdy byste měli pouze plachtu obyčejnou. Pokud solární plachtu na svůj bazén správně umístíte, a to tak, že bude dokonale sedět na tvar vašeho bazénu a bude ležet na vodní hladině, tak bude v průběhu dne předávat bazénové vodě energii ze slunce a bude tak vaši vodu ohřívat. Naopak v noci bude plachta aktivně bránit tomu, aby vodní hladina rychle chladla. Takže všichni ti, kdo mají rádi teplou bazénovou vodu, a tedy i vyšší komfort koupání si tak jistě přijdou na své.
dívka pod hladinou.jpg
Každopádně je jisté, že bez bazénové krycí plachty se v žádném případě neobejdete. A při jejím výběru se rozhodně nevyplatí šetřit. Tato plachta je hlavním „hlídačem“ kvality vaší bazénové vody, protože ji chrání před vstupem nečistot, kterých se v okolním prostředí nachází více, než dost. Stačí, aby zafoukal vítr, a máte bazénovou vodu okamžitě plnou listí, prachu, pylu, hmyzu a jiného nechtěného smetí. Je sice pravda, že větší nečistoty následně snadno odstraníte s pomocí bazénové síťky či bazénového vysavače a s drobnými nečistotami si hravě poradí filtrační jednotka, nicméně čím méně znečištění, tím méně práce a méně spotřebovaných chemikálií, což ve výsledku znamená i menší konečnou cenu za údržbu bazénové vody.