Zdravých věcí, které do svého jídelníčku můžeme zařadit, nebo lépe řečeno, by jeho součástí být měly, je celá řada. Jednou ze zázračných potravin je červená řepa. Dokáže si poradit s naší imunitou, zamezuje vzniku rakovinotvorných buněk, zužitkovat se dají i její listy, které mají velký obsah vitamínů a také slouží jako lék proti bolesti. V kuchyni se dá připravovat na nespočet způsobů, a to jak ve studené, tak v teplé a také se dá zavařovat. Samozřejmě v syrovém stavu si zachová více prospěšných látek, které působí kladně na srdce i krevní tlak, obsahuje také spoustu vitamínů C. A tak si ji dopřávejte pokud možno často.
červená řepa s listy
Kromě toho, že prospívá našemu tělu, je její využití daleko širší. Připravit si tak můžete i domácí kosmetické přípravky, které vaše pleť jistě ocení .
Jednoduchou pleťovou masku si připravíte během chvilky. Stačí řepu najemno nastrouhat, šťávu pak nechte odkapat, stejně pak postupujte s mrkví. Obě tekutiny spojte a pomalu do nich namáčejte kousky vaty nebo kosmetického tampónu a poté je rovnoměrně naneste na celou plochu obličeje. Po pár minutách jednoduše osprchujte vlažnou vodou.
dekorativní řepa
Pokud máte rádi masky působící delší dobu, nastrouhanou řepu smíchejte s troškou medu a přidejte malé množství jogurtu. Po více jak patnácti minutách opět obličej omyjte. Tato maska pleť nejen vyživí, ale zamezí i tomu, aby se tvořily nové vrásky a ty, které na obličeji již jsou, vyhladí.
Nejen pleť je důležitá, dbát bychom měli i na své vlasy. K nastrouhané řepě přidejte zázvor a masku můžete aplikovat přímo na vlasy. Poté stačí umýt šamponem, který běžně používáte a řádně opláchnout. Šťáva z řepy je dost výrazná, proto je možné ji využít tak, že ji budete vtírat do rtů, ráno pak budete příjemně překvapeni.
Jestliže jste dosud nebyli příznivci červené řepy, možná svůj názor na ni radikálně změníte.

Nezařazené