Kdybychom uspořádali anketu o nejpoužívanější předmět v domácnosti před třiceti lety, na prvních pozicích by se kromě toaletního papíru umístily propisky a papírové diáře či záznamníky. Lidé si tehdy zapisovali v podstatě vše na papír a propiska se stala nedílnou součástí tohoto procesu. Dnes se situace trochu pozměnila rozvojem mobilní komunikace a dostupností mobilních telefonů, takže si mnozí z nás své poznámky ťukají prstem na dotykový displej, ale propiska je stále předmětem, který v domácnostech nezahálí.

krásná propiska

Mezi námi je také stále mnoho lidí, kteří dávají propiskám a papírovému diáři přednost už jen z důvodu utajení a soukromí a také proto, že se nemohou plně spolehnout na digitalizaci, tedy ukládání dat kamsi na paměťové karty, webové servery na diskových úložištích apod. A pokud nemáte svá data synchronizována a nedbáte o jejich archivaci, může se vám stát, že o své záznamy přijdete v nevhodný okamžik, kdy se např. mobil pokazí, a jste, jak se říká, „namydlení“.

propiska s vlastním potiskem

Prozíraví lidé mají u sebe v podstatě vždy, pokud někam cestují v cestovním zavazadle kus papíru a propisku a na mobil se nespoléhají. Můžete se k nim zařadit i vy a tentýž postup navrhnout svým blízkým. A co víc, můžete je třeba z recese obdarovat propiskami s vlastním potiskem.

Potisk propisek je skvělý způsob, jak vašim přátelům umožnit prožít něco zajímavého či výjimečného. Lze jej totiž pojmout např. jako prezent k nějakému významnému výročí či nějaké akci, kterou chystáte, jako jsou výlety do přírody, vodácké výpravy, cyklistické soustředění, dovolená s přáteli a s dětmi apod. Když dáte každému propisku s potiskem, který se vztahuje k této akci, a spolu s ním třeba ještě na památku kšiltovku, tričko nebo mikinu, mohou si tuto událost pamatovat na celý zbytek života. A třeba vám vaši snahu o přízeň oplatí, lidé dovedou ocenit cokoli, co jim předložíte jen tak, pro radost, aniž byste očekávali ihned něco na oplátku.