Sáčky na zip se vyrábí v tolika velikostech, že do nich můžete ukládat nejmenší šroubečky, ale třeba i sezonní oblečení a boty. Jejich výhody vyplývají z efektivity za výhodnou cenu, za pár korun zabezpečíte doma cokoli, aniž byste to museli skladovat v papírových či plastových krabicích nebo přepravkách.

Jak předcházet vyhroceným situacím

Pobyt v přírodě – turistika je nejoblíbenější a nejmasovější sport provozovaný v České republice i na Slovensku. Vypravujeme se do hor, abychom pohlédli do krajiny pod sebou z nějaké zajímavé vyhlídky, a přitom se stává, že se o svou radost chceme alespoň telefonicky s někým podělit. Většina z nás má v takovém okamžiku u sebe mobilní telefon v kapse batohu nebo v ledvince, a když prší, sněží nebo je v údolích silná mlha s vysokou vlhkostí vzduchu, může při takovém postupu dojít k poškození přístroje.

mobil na jachtě

Nač zbytečně riskovat, když to není nutné. Mějte telefon nebo tablet bezpečně uložený v uzavíratelném zip sáčku, je to bezpečná pojistka za každých okolností, pouze dbejte o to, aby se sáček neroztrhl. Když takto zabalíte mobil ještě před výstupem do horského terénu, např. doma, kde je nižší vlhkost vzduchu, a zároveň vytlačíte zevnitř přebytečný vzduch, pak se vám ani za deště mobil uvnitř nezamlží, dobře uvidíte na displej a snadno s ním budete pracovat, ať už je displej dotykový, anebo máte v ruce tlačítkový telefon.

muž s tabletem

Ochrana před domácími mazlíčky – domácí zvířata někdy ráda okusují a olizují věci, které by neměla. Mohou se vám „podívat“ na mobil i na jeho kryt, ale když jej vložíte do sáčku na zip, je větší pravděpodobnost, že vnitřní obsah zůstane bez úhony. Takové případy se stávají např. u psů, kteří zůstávají několik hodin nebo celý den doma, zatímco jste třeba na nákupu. Do zip sáčku můžete vložit i domácí obuv, váš odér je totiž pro psy výzvou, aby z vašich přezůvek zbyly jen cáry.