Když si pronajmete vůz v půjčovně aut v Praze, bude to do Jižních Čech docela daleko. Možná, že vás to odradí od dlouhé a náročné jízdy a dáte přednost raději kratším výletům v okolí Prahy, za hrady a zámky, jako jsou např. Konopiště nebo Karlštejn. Jsou to překrásné památky, to jistě, ale schází tomu tak trochu ta jihočeská romantika, jakou prožívají například vodáci, plující po Vltavě nebo po Lužnici.

Pojďte se s námi vypravit právě sem a prožít v kabině pronajatého vozu nezapomenutelné okamžiky.

město Tábor

Jedna z nejzajímavějších tras směřuje z Prahy do Tábora krajinou České Sibiře, můžete se cestou zastavit v Týnci nad Sázavou nebo ve Voticích, anebo trasu protáhnout až na bájný vrch Velký Blaník. V Táboře si nenechte ujít prohlídku historického jádra města a zavítejte i ke kamenné věži Kotnov, odkud je krásný výhled na město a blízké okolí v údolí řeky Lužnice.

Budete-li si chtít vychutnat romantiku toku Lužnice i z Tábora do Soběslavi a Veselí nad Lužnicí, vyhněte se dálnici a využijte naopak silnici č. 3, odkud jsou zajímavé výhledy na řeku a je možné se tu na okamžik zastavit a blíže si prohlédnout krásné přírodní lokality.

Z Veselí nad Lužnicí se vyplatí pokračovat do Třeboně, vyhnout se Českým Budějovicím v trase do Borovan, Trhových Svin a Velešína a napojit se do Českého Krumlova, odkud pak můžete směřovat proti proudu Vltavy až do Vyššího Brodu.

Český Krumlov

Silnice č. 160 lemuje říční tok v mnoha meandrech a je to úžasná podívaná. Můžete si tento úsek projet i na kole, anebo si vypůjčit ve Vyšším Brodě plavidla a tento plavební koridor si splout, pokud bude příznivé počasí.

Pronájem vozu z autopůjčovny v Praze lze využít pro jednodenní výlety, ale v tomto případě se spíše vyplatí protáhnout pobyt alespoň na tři, čtyři dny, za slunečného počasí je tu skutečně krásně od jara do podzimu, o čemž se již přesvědčila řada milovníků jihočeské romantiky.