První krok

Je to první krok, při kterém oficiálně vznikne naše firma a bude zapsána v rejstříku, ovšem ještě před tím bychom měli mít řadu věcí promyšlených. Přeci jen je to velký krok, který nás bude stát peníze i čas, protože na svém podnikání je opravdu zapotřebí pracovat. Oproti běžnému chození do zaměstnání je to opravdu rozdíl a nějakou dobu bude trvat, než se vše naučíme.

zřízení živnosti

Odpovědnost je zde na nás, přičemž je potřeba počítat i s tím, že se naše vize na trhu neuchytí a zkrachujeme. Aby se tak nestalo, tak je potřeba již před založením mít určitý plán a zaměřit se na průzkum trhu, jestli by byl o naše služby vůbec zájem. Takto se můžeme alespoň orientačně přesvědčit o tom, jestli má cenu do podnikatelského záměru investovat. Pochopitelně se tu nebavíme jenom o financích, ale také o čase. Finance záleží na tom, s čím chceme podnikat, protože někdy je zapotřebí už větší investice na samotném počátku.

Zřízení

Nemůžeme si jenom tak říct, že máme firmu a začít v nějakém prostoru zaměstnávat lidi a prodávat zboží, aniž by o tom někdo věděl. Máme tu totiž zákony, které je zapotřebí dodržovat. Jako první je potřeba mít živnost, přes kterou můžeme právě vykonávat svou výdělečnou činnost. Zřízení živnosti https://kancelar29.cz/zrizeni-zivnosti/ Vám může zajistit firma, což je mnohem pohodlnější. Zároveň Vám tu můžou se spoustou věcí poradit, což se do začátku rozhodně vždy hodí.

eet platba

Následně se postarají o zápis do rejstříku a přihlášení k dani a potřebným pojištěním. Abyste se nemuseli trápit s účetnictvím, tak Vás spojí s účetní kanceláři. Tohle všechno je pro začátek dobrý start, který může být počátkem úspěšného podnikání. Cena za tuto službu je celkem 3 500 Kč bez daně. Následně musíte počítat s tím, že za zápis do Živnostenského rejstříku se platí 1 000 Kč. Rovnou si můžete také zřídit virtuální sídlo, čímž vyřešíte další bod při zakládání.