Plot je nedílnou součástí každého domu, či zahrady, a jestliže žádný nemáte, může být Vaše zahrada zároveň průchozím místem sousedů. Pokud tohle chcete změnit a chcete si svůj pozemek oplotit, zvolte správnou variantu plotu. V této době je nejoblíbenější variantou betonový plot a to díky mnoha výhodám co oproti ostatním má.

Každý z nás by si chtěl postavit krásný dům a obestavět ho snad co nejhezčím plotem. Pokud se však rozhodujete pro výstavě plotu, bylo by dobré si o každém druhu něco dozvědět. Není totiž plot, jako plot.

ploty (2)

Plot dřevěný jako takový už v dnešní době jen málokdy najdete a jejich obliba je spíše menší. V dřívějších dobách ho však měl skoro každý a jen málokdy se setkávalo s jiným. Jde o levnou variantu, která je však vykoupena neustálým staráním a ošetřováním. Jednou za x let by se měl plot přetírat lakem, mořit, nebo jinak ošetřovat aby vydržel dlouhé roky. Ovšem když je člověk kutil, ocení ho i v dnešní době.

Plot pletivový je jeden z nejoblíbenějších plotů a to díky nízké ceně a nízké údržbě. Plot vydrží dlouhé roky bez jakéhokoliv opravy, či nátěru. Ovšem musíte brát v potaz, že k Vám na zahradu každý uvidí. Tento problém lze však vyřešit kari sítěmi, nebo vysázet za plot nějakou zeleň.

ploty

Nejoblíbenější je nyní betonový plot a to díky jeho všestranným výhodám. Tento plot zabraňuje hluku z ulici, ale také průchodnosti prachu od silnic a zamezení vniknutí zvěře. Ta Vám v zimě může poškodit Vaše ovocné stromy a udělat Vám ze zahrady doslova paseku. Velkou výhodou je také to, že plot může mít až 3 metry a nepotřebujete na jeho realizaci žádný stavební povolení. Mimo to je jeho údržba nenáročná a jeho servis je jednoduchý. Zaručeně budete mít také za tímto plotem soukromí od sousedů a to včetně hlukové a povětrnostní bariéře.

Pokud tedy přemýšlíte, jaký plot zvolit, určitě vsaďte na betonový plot, o který se nebudete muset vůbec starat.