Asi každý zná pocit, když ho „honí mlsná https://www.bmikalkulacka.cz/honi-vas-mlsna-naucte-se-odolat-chuti-na-sladke-slane-a-hlavne-pochutiny“. Když jsme štíhlí a aktivně sportujeme, žádný problém. Horší je, když už máme nějaká ta kilíčka navíc, a přitom bychom se chtěli shodit a zase se líbit sami sobě. Pak je to s mlsnou na pováženou. Jak se tomu vyhnout? Anebo ještě lépe, jak předejít tomu, aby nás chutě převálcovaly?

sladké bonbony

Je to s podivem, ale JEZTE! Jezte kvalitní vyváženou stravu bez nadbytečných sacharidů a hlavním atributem je p r a v i d e l n o s t! Jakmile totiž jíte pravidelně a v pevně stanovený čas, tělo si to zapamatuje a bude vědět, že zase dostane do svého organismu v onu hodinu něco dobrého a kvalitního a nebude vyplavovat do vašeho mozku neustále chutě. Jezte ale tak, abyste se nepřejídali, ale ani neměli neustále pocit hladu. Na webu si najděte kalorické tabulky, kde bývají i kalkulačky přijatých kalorií a vypočítejte si přibližný denní příjem kalorií. Možná zjistíte, že jich konzumujete méně, než byste měli. V tomto případě ale tělo udělá to, co udělá. Začne si tvořit samo zásoby a vy nehubnete tak, jak byste si představovali, naopak váha zůstává stejná, někdy kolísá. Je proto důležité jíst vyváženou stravu, pravidelně a v množství, které tělu dodá vše, co potřebuje a to tak, že si nebude dělat samo zásoby. U někoho to tak, bohužel, funguje.

Nenakupujte hladoví. Další ze známých hesel, ale kdo ho nevyznává, pak ve své spíži nachází neustále nějaké dobroty „do zásoby“. Nejsou potřeba. Když je doma mít nebudete, těžko se o půlnoci vypravíte do obchodu pro čokoládovou sušenku.

ovoce zdravé

Máte chuť na sladké? Nemusíte ji ale ihned zahánět sušenkami, ani sušeným ovocem s myšlenkou na to, že je přece zdravější. Možná ano, ale obsahuje spoustu cukru a dost často bývá sušené ovoce ještě navíc přislazované. Vaše tělo volá po kvalitních sacharidech. Ty můžete nahradit ovocem, ale ještě lépe zeleninou. Nevrťte hlavou a prostě to zkuste a uvidíte, že to jde.