Sedačku má doma snad skoro každý a kdo ne, ten používá alternativy, například ve formě sedacích pytlů nebo japonských rohoží. Tak či onak, mít v obýváku pořádný gauč je prostě nejen v naší zemi naprostým standardem. Rozhodně se však nejedná o doplněk, který by patřil k těm nejlevnějším. Za kvalitní sedací soupravu můžete dát i desítky tisíc korun, což je ovšem částka, kterou si může dovolit utratit jen málokdo. Většina lidí proto volí zlatý střed.

ložnice

Drahé varianty

I přesto, že se ceny nejdražší gaučů mohou vyšplhat až kdesi k mnoha desítkám tisíc, a tudíž jsou pro běžného Čecha finančně nedostupné, je jejich výběr poměrně bohatý. Jde hlavně o designové kusy známých návrhářů. Tudíž v tomto případě se neplatí ani tak za kvalitu jako za značku. To však neznamená, že by tyto soupravy nebyly vyrobeny z kvalitních materiálů .

otoman

Zlatý střed

Zlatým středem jsou myšleny sedačky, které se dají pořídit zhruba od patnácti do třiceti tisíc korun. Za tuto cenu už koupíte kvalitní pohovky, které budou nejen dobře vypadat, ale zároveň vám i dlouho vydrží. I když se může zdát cena okolo třiceti tisíc už přehnaná, stále si za ni nekoupíte žádné exkluzivní kousky, ale sedačku na míru už za takové peníze sehnat můžete. Často i s dalšími doplňky typu taburety.

pohovka

Levné kusy

Pohovku si samozřejmě lze koupit i za mnohem menší peníze, třeba za deset či dokonce pět tisíc. Po stránce designu se dokonce může jednat o vcelku líbivé kousky, ale co se týče kvality provedení, tam už to bude horší. Navíc použitý materiál u těchto typů sedaček není také zrovna nejlepší. To se týká hlavně kostry. Pohovka za pár tisíc vám sice může sloužit pár let, ale příliš s tím nepočítejte. Do obývacího pokoje je přeci jen lepší zvolit něco lepšího. Pro gauče nižší třídy se ale také najde uplatnění, třeba na chatce. Jsou vhodné kupříkladu i jako posezení pro pacienty v čekárnách.