V dnešní době existuje celá řada poměrně účinných způsobů, jak ochránit své vozidlo před vandaly, zloději, případně kyselým deštěm nebo kroupami. Ať si ale kdo chce, co chce říká, stále je nejúčinnější zaparkovat auto do garáže, kde by mělo být v dokonalém bezpečí. Je však nutné mít i příslušenství v podobě garážových vrat. Ta by měla být, pokud možno co nejkvalitnější. A to nejen co se týče materiálu, ale také zámků. Jednoduché typy se totiž dají snadno vypáčit, což je vyloženě pozvánka pro různé zloděje. Ti zkušenější totiž vědí moc dobře, která vrata mají jednoduchý snadno prolomitelný zámek a do kterých by se dostávaly dlouhé minuty. Z logiky věci si tak vždy vyberou objekt s horšími bezpečnostními prvky.
dřevěná garážová vrata

Různé typy

Vrata do garáže se mezi sebou neodlišují pouze v rámci bezpečnostních prvků, ale i způsobem otevírání. Standardem jsou výklopné verze, které se otevírají nahoru směrem ke stropu. Jedná se o klasiku, která je vhodná pro garáže, kolem nichž je poměrně dost místa. V opačném případě je lepší pořídit si jeden ze sekčních typů, které se rovněž otevírají nahoru, ale kolmo. Specialitou jsou pak vrata i s vchodovými dveřmi. Toto řešení je vhodné hlavně pro větší typy garáží.
španělský styl domu
Pěkný design
Základním předpokladem kvalitních garážových vrat není pouze jejich bezchybná funkčnost a kvalitní zabezpečovací prvky, ale také design, na který byste při jejich koupi také neměli zapomínat. Výběr je v současnosti opravdu široký, takže se nemusíte bát, že byste nenašli ten pravý design vrat pro vaši garáž. Jejich vzhled by měl v ideálním případě doplňovat vizáž nejen samotné garáže, ale rovněž i domu. S dobrou volbou vrat můžete obdařit váš dům výrazným dekorativním prvkem, které je zároveň i velice praktický. I to je důvod, proč být při výběru vrat do garáže velice opatrný. Je lepší projít všechny možnosti, případně si nechat poradit prodejcem.