Pokud jste i vy někdy sledovali, či dokonce sledujete SuperStar, pak vám určitě říká něco jméno Emma Drobná. Tato finalistka totiž před pár dny vydala svůj první singl s názvem Smile. Už v minulé řadě prozradila, že nehodlá nikam spěchat a že by ráda své písničky či album vydala, až opadne euforie z talentové soutěže. Právě tohle je také důvodem, proč jsme na její první song museli čekat tři čtvrtě roku poté, co skončila SuperStar .
čtyři mikrofony.jpg

Od doby, co videoklip vyšel, uběhlo pouze pár dní a hned má přes 280 tisíc zhlédnutí. Pod spolupracovníky je podepsán tým Creative Music House, který dokonce spolupracoval i s Lucií Bílou.

Emma je velmi šikovná a text k písni napsala sama. Díky tomu, že dlouhodobě žila v Británii, jí to nedělalo žádný problém. Sama zpěvačka dokonce řekla, že by možná do budoucna texty anglických písní mohly být problémem, protože na Slovensku jsou nejvíce populární ti, kteří zpívají slovensky. Přesto si ale hlavu nijak neláme, jelikož je ji angličtina bližší a ani mezinárodnímu úspěchu by se určitě nebránila.

Samotná píseň ale sklízí různé recenze. Na jedné straně jsou ti, kteří singl vynáší doslova do nebes a na druhé ti, kteří ji kritizují. Věrní fanoušci dokonce Emmu přirovnávají i k Ellie Goulding. Určitě na tom něco pravdy bude, jelikož její videoklip má takový nádech. Rozhodně se ale Emma nemá za co stydět.

Ti, kteří jsou na straně druhé zase tvrdí, že Emma si celou dobu zakládala na své osobitosti a originalitě, potom vydala písničku a najednou se ztratí v davu. Je asi pravdou, že písnička postrádá větší dávku osobitosti díky angličtině, jelikož v anglickém jazyce dnes zpívá skoro každý, ale pokud chcete proniknout do světa hudby, pak je to nutností.
mikrofon a chlapec.jpg

Klip je velmi decentní a jemně dokresluje píseň. Je velmi kvalitní s dobře zpracovaným námětem, který podala sama zpěvačka. Určitě je i režisér se svým dílem spokojen.

Není třeba se ničeho obávat, jelikož se na další tvorbu Emmy člověk může těšit. Rozhodně si po pár singlech úspěšně najde své místo. Navíc, ne jen touto skladbou potvrdila, že je vítězkou oprávněně.